Obchody 11 Listopada w Młodzieszynie

15 LISTOPADA 2019
Krzysztof Zwoliński

Po raz pierwszy w Młodzieszynie z okazji 11 Listopada wybrzmiały pieśni i wiersze patriotyczne w wykonaniu lokalnej społeczności. Odśpiewaniem hymnu narodowego wspólnota parafii Narodzenia NMP rozpoczęła obchody Dnia Niepodległości.

We wszystkich parafiach w diecezji sprawowano Msze św. w intencji Ojczyzny. Po raz pierwszy w parafii w Młodzieszynie po Eucharystii odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej, młodzieży i dorosłych, którzy talent i pasję rozwijają w Gminnym Ośrodku Kultury.

Piosenki patriotyczne przeplatane były wierszami w wykonaniu najmłodszych artystów. – Organizujemy różne wydarzenia – kolędowanie, jasełka, programy rozrywkowe. Nadszedł czas przygotować program patriotyczny i tym samym pokazać, że ojczyzna, niepodległość są dla nas ważne – mówi Monika Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn.

Tego dnia w świątyni można było podziwiać także wystawę obrazów malarzy Towarzystwa Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.