Nowi Kanonicy

25 MAJA 2018
Janusz Szwarocki

Ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba wprowadził do Archikolegiackiej Kapituły Łęczyckiej nowych kanoników.

Uroczystość odbyła się w siedzibie kapituły – zabytkowej świątyni w Tumie, która należy do najlepszych przykładów architektury romańskiej w Polsce. Bp Dziuba przewodniczy Mszy św. Do grona kanoników gremialnych z rzędu kanoników honorowych zostali podniesieni ks. Konrad Krupa, obecnie mieszkaniec Domu Kapłana Seniora, a poprzednio wieloletni proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach, oraz ks. Józef Staszewski, proboszcz parafii św. Józefa Robotnika w Sochaczewie i dziekan dekanatu Sochaczew – św. Wawrzyńca. Zgodnie z rytem zasiedli na wyższych miejscach stall – drewnianych ławek ustawionych w prezbiterium.

Do grona kapituły w stopniu kanoników honorowych zostali włączeni: ks. Henryk Andrzejewski, proboszcz parafii św. Kazimierza w Radziejowicach, ks. Stanisław Góraj, proboszcz parafii św. Małgorzaty w Janisławicach, ks. Krzysztof Krawczyk, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie, ks. Maciej Mroczkowski, proboszcz parafii Dziesięciu Tysięcy Świętych Rycerzy Męczenników w Sadkowicach, ks. Zbigniew Strzałkowski, proboszcz parafii św. Bartłomieja i św. Wojciecha w Strzegocinie, oraz ks. Tomasz Trzciński, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kapłana i Męczennika w Głownie. Jako kanonicy honorowi zajęli niższe miejsca w stallach. Następnie wyróżnieni kanonicy złożyli homagium ordynariuszowi łowickiemu.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Łęczyca