Nowe Miasto otoczone modlitwą

23 MARCA 2020
Krzysztof Zwoliński

W nowomiejskim klasztorze braci mniejszych kapucynów, a także we wszystkich zgromadzeniach honorackich, trwa nieustanna modlitwa o ustanie pandemii. Nowe Miasto to jedna z miejscowości na terenie diecezji, w której jak do tej pory potwierdzono najwięcej przypadków zarażenia koronawirusem.

Jest to ważna miejscowość na mapie diecezji łowickiej. Tu bowiem na przełomie XIX i XX wieku przebywał, posługiwał i został pochowany bł. ojciec Honorat Koźmiński, patron diecezji i miasta. W tutejszym klasztorze znajdują się jego relikwie i rzeczy osobiste. W mieście swoje domy ma 5 żeńskich zgromadzeń, których założycielem był błogosławiony.

Przed relikwiami patrona diecezji zarówno bracia kapucyni jak i wszystkie honorackie zgromadzenia bezhabitowe żeńskie każdego dnia modlą się za chorych, za osoby objęte kwarantanną, a także o ustanie epidemii w mieście, diecezji, Polsce i na świecie.

Codziennie o ustanie pandemii modlą się także podczas Mszy św. i nabożeństw wierni i duszpasterze z parafii pw. Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście.

 

Więcej na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.