Nowe Miasto nad Pilicą. Roraty z ordynariuszem

1 GRUDNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

To już niemalże tradycja, że w pierwszych Roratach w parafii Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą uczestniczy ordynariusz diecezji. 30 listopada bp Andrzej F. Dziuba w asyście licznie zebranej służby ołtarza i dzieci z lampionem w dłoni rozpoczął pierwszą Mszę roratnią w parafii i diecezji.

Poranne Eucharystie ku czci Najświętszej Maryi Panny co roku gromadziły rzesze osób. Dzieci i młodzież prosto z kościoła wędrowała do szkoły, a na drobne spóźnienia nauczyciele przymykali oko. W tym roku jest inaczej, ale Adwent i Roraty trwają. Choć w świątyniach gromadzi się niewiele osób, wierni licznie uczestniczą w nabożeństwach online.

Słowa wdzięczności i życzenia do bp Andrzeja skierowali wierni parafii na czele z proboszczem ks. Mariuszem Zembrzuskim, ponieważ tego dnia ordynariusz obchodził imieniny. Z powodu pandemii odwołano uroczystości w katedrze łowickiej, jednak delegacje poszczególnych grup parafialnych z Nowego Miasta podtrzymały tradycję w imieniu całej diecezji.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.