Nowe Miasto nad Pilicą. #osobnoalerazem

30 MARCA 2020
Krzysztof Zwoliński

Kapłani z parafii Opieki Matki Bożej Bolesnej rozpoczynają akcję modlitewną #osobnoalerazem. Wydarzenie skierowane jest do każdego, kto modlitwą i dobrem chce walczyć z epidemią i rodzącym się w czasie jej trwania hejtem.

Proboszcz parafii ks. Mariusz Zembrzuski wraz z wikariuszem ks. Jakubem Kitą postanowili rozpocząć akcję modlitewną i społeczną. Codziennie o 21.00 kapłani oraz wierni, którzy włączą się w akcję, będą modlić się do Matki Bożej, odmawiając „Zdrowaś, Maryjo” oraz Apel Jasnogórski za siebie nawzajem, za rodziny, osoby chore, cierpiące, za tych, którzy niosą pomoc – lekarzy, pielęgniarki, personel medyczny, za całą parafię, a szczególnie za osoby, które ranią innych słowem.

Poza modlitwą kapłani proszą także o komunikowanie potrzeb, próśb o pomoc. – Razem możemy więcej. Będziemy organizować pomoc wśród naszych parafian, dzielić się tym, co mamy #osobnoalerazem – apelują księża. Sami doświadczają gestów miłości, dobroci i wsparcia od parafian, znajdując pod drzwiami plebanii pojemniki z pierogami czy szarlotką, odbierając telefony, wiadomości z troskliwymi pytaniami czy zapewnieniem o modlitwie.

Więcej na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.