Noc Świętych w Sochaczewie

2 LISTOPADA 2017
Damian Pietrzak
Noc Świętych w Sochaczewie. Wigilię uroczystości Wszystkich Świętych obchodzono w kościele parafii św. Wawrzyńca. Po adoracji Najświętszego Sakramentu ulicami miasta przeszedł korowód z relikwiami.

Wieczorne spotkanie modlitewne rozpoczęło się od wprowadzenia 9 relikwii świętych i błogosławionych m.in. św. Jana Pawła II, św. Brata Alberta Chmielowskiego, bł. ks. Jerzego Popiełuszki i patrona harcerzy bł. ks. Stefana Frelichowskiego. Relikwiarze ustawiono przy ołtarzu. W nabożeństwie uczestniczył również bp Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji łowickiej.

Po Litanii do Wszystkich Świętych i liturgii słowa z kazaniem, rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlono się również za zmarłych. Następnie ze świątyni wyruszył korowód z relikwiami. Ok. 200 osób przeszło ulicami miasta. Wyróżniali się harcerze, którzy nie tylko nieśli relikwie swojego patrona, ale oświetlali drogę pochodniami.
Pochód ze świętymi i ku świętości zatrzymał się przed pomnikiem Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego. Tam złożono kwiaty, odśpiewano „Barkę” i modlono się Apelem Jasnogórskim. Po błogosławieństwie uczestnicy przemarszu ucałowali relikwiarze. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem w Ostoi św. Dominika.

Głównymi organizatorami sochaczewskiej Nocy Świętych byli ks. Tomasz Staszewski, wikariusz parafii św. Wawrzyńca, i młodzież z różnych wspólnot – schola młodzieżowa, oaza, lektorzy.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego