Noc Świętych w Rawie Mazowieckiej

2 LISTOPADA 2017
Damian Pietrzak
We wtorek 31 października, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych swoją kolejną odsłonę miała Noc Świętych w Rawie Mazowieckiej.

Spotkanie przy relikwiach odbywało się pod hasłem: „Godność i Świętość”. Ze względu na remont „dużego kościoła”, czyli parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, w którym od lat odbywały się „Noce Świętych” w tym roku nabożeństwo zostało przeniesione do parafii ojców pasjonistów. Czuwanie przy relikwiach świętych i błogosławionych rozpoczęło się o godzinie 19. Dla niezwykłych gości przygotowano specjalną dekorację. Święci w swoich relikwiach stanęli obok Najświętszego Sakramentu, Chrystusa, dawcy świętości.
Zgromadzeni w kościele Wniebowzięcia NMP wierni, w śród których gros stanowiła młodzież, poznali sylwetki świętych, adorowali Najświętszy Sakrament, chwalili Boga pieśniami i wysłuchali rozważań m.in. na temat błogosławieństw. Rozważania i adorację poprowadziła młodzież gimnazjalna i uczniowie z ZSP im. W. Reymonta.

Warto dodać, że na kilka godzin przed spotkaniem ze świętymi, w ZSP im. Wł. Reymonta, jako przygotowanie do Uroczystości Wszystkich Świętych aniołowie rozdawali cukierki od świętych. Każdy z nich opatrzony był cytatem, myślą jakiegoś świętego. Akcja odbywała się na długiej przerwie. Zaraz po dzwonku na przerwę, trzy grupy „anielskie” zaczęły krążyć po szkole roznosząc w koszach słodycze. Akcję pilotowali nauczyciele Ewa Kalinowska i Damian Gała. Nauczyciele i młodzież uznali akcję za strzał w dziesiątkę.
Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.