Noc Świętych w Łowiczu

1 LISTOPADA 2021
Krzysztof Zwoliński

Wieczór poprzedzający Uroczystość Wszystkich Świętych w parafii pw. Świętego Ducha w Łowiczu miał w tym roku szczególny charakter. Po mszy o godz. 18:00 w ramach Nocy Świętych odbył się koncert w wykonaniu scholi parafialnej „Natchnieni”.

Około godziny 19:00 w kościele parafialnym rozpoczął się spektakl słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież oraz wikariuszy parafii. Obecni w świątyni wierni (wśród których był również diecezjalny duszpasterz młodzieży – ks. Paweł Olszewski) mogli usłyszeć wiele pięknych pieśni chrześcijańskich przeplatanych cytatami błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Podczas całego wydarzenia wiernym towarzyszyły relikwie: bł. o. Honorata Koźmińskiego, bł. Bolesławy Lament, bł. kad. Stefana Wyszyńskiego oraz św. Barbary.

Ostatnią pieśnią, którą wspólnie ze scholą zaśpiewali wszyscy zgromadzeni, była „Barka”. Na koniec ks. Marcin Moks podziękował młodzieży i opiekunom za pomoc w zorganizowaniu Nocy Świętych, a wszystkim wiernym za obecność i wspólną modlitwę.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zwoliński