Noc Świętych w Łęczycy

3 LISTOPADA 2021
Krzysztof Zwoliński

W towarzystwie ośmiu świętych obecnych w relikwiarzach, w duchowej łączności ze wszystkimi świętymi wierni uczestniczyli w muzycznym wieczorze modlitewnym. Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabrakło dzieci w przebraniach świętych, a także relikwii, które znajdują się na co dzień w parafiach dekanatu.

Na ołtarzu obok Najświętszego Sakramentu stanęli: św. Antoni z Padwy, bł. Honorat Koźmiński, św. Jan Paweł II, św. Franciszek, św. Ojciec Pio, św. Urszula Ledóchowska, bł. Edmund Bojanowski oraz bł. ks. Michał Sopoćko.

Co roku w wydarzenie zaangażowanych jest wielu wiernych. Tegoroczne przygotowali: schola parafialna, dzieci, młodzież, wspólnoty parafialne, siostry urszulanki, ministranci, lektorzy, a także wszyscy kapłani – ks. Sławomir Sobierajski, proboszcz i dziekan, ks. Cezary Porada, ks. Stanisław Lech, ks. Józef Petrynowski oraz kl. Michał Kubiak.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcia: Justyna Rajska

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl