Noc Świętych w Kutnie

2 LISTOPADA 2017
Damian Pietrzak
W kościele św. Jana Chrzciciela w Kutnie odbyła się Noc Świętych. W Mszy Św. uczestniczyli przedstawiciele kutnowskich parafii a także z parafii z Łaniąt. Księża przywieźli ze sobą relikwie świętych m.in. św. ojca Pio, św. Faustyny, św. Jana Pawła II i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Proboszcz miejscowej parafii ks. Mirosław Romanowski podziękował zebranym za przybycie w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych i za odwagę bycia świętymi. – Dziś wśród nas są relikwie świętych, a kto z kim przytyje takim się staje – powiedział w trakcie kazania. Bardzo obrazowo przedstawił działanie łaski Bożej, Jezusa w naszym życiu – przyniósł czarny kubek, który po nalaniu wrzątku zaczął zmieniać barwę na białą. – Tak się dzieje z naszym życiem z nami, jeśli tylko pozwolimy łasce bożej by nas wypełniła – podkreślił ks. Romanowski.

Po nabożeństwie przez kościół przeszła procesja, w której młodzież uroczyście niosła zdjęcia świętych. Bohaterami procesji byli święci, którzy szczególnie umiłowali Matkę Bożą: św. Ludwik Maria de Montfort, św. Bernard, św. Jan Bosko, św. Matka Teresa z Kalkuty, św. Gabriel od Matki Bożej Bolesnej, św. Bernadeta, św. Maksymilian Kolbe, św. o. Pio, św. Jan Paweł II, św.św. Hiacynta i Franciszek Marto. Siostry Pasjonistki św. Pawła od Krzyża podczas uroczystej procesji czytały zdania wypowiedziane, napisane przez bohaterów procesji, świadczące o oddaniu Matce Bożej. Włóżcie rękę w dłoń Maryi i dajcie się Jej doprowadzić do Chrystusa – to wskazówka do świętości Matki Teresy z Kalkuty.

 

Dziecięca grupa taneczna „Harfa Dawida” tańcem uwielbiła Boga. Następnie wszyscy zebrani adorowali Najświętszy Sakrament. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniały: schola z parafii św. Jana Chrzciciela i schola „Młodych Serc” z parafii św. Wawrzyńca. Na zakończenie każdy z zebranych wylosował sobie cytat, wskazówkę świętego. Po uroczystościach w kościele uczestnicy Nocy Świętych zostali zaproszeni przez ks. proboszcza na herbatę i poczęstunek.

 

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.