Noc Świętych w Kutnie. Wolni w drodze do świętości

3 LISTOPADA 2021
Krzysztof Zwoliński

Takiej Nocy Świętych w diecezji łowickiej jeszcze nie było. W duchu patriotyzmu, z kotylionami na piersi, przy zaangażowaniu dorosłych, którzy w ten sposób chcieli przekazać swoim dzieciom wiarę. W parafii św. Jadwigi w Kutnie wierni wybrali wolność, która wiedzie do świętości.

Pomysłodawcą takiego tematu jest ks. Jacek Zieliński, wikariusz kutnowskiej parafii. Po raz pierwszy w przygotowanie wieczoru wśród aureoli mocno zaangażowani byli dorośli, którzy w ten sposób chcieli przekazać wiarę, dać przykład dzieciom i młodzieży.

Pieśni i utwory patriotyczno-religijne były starannie dobrane, nawiązywały do wydarzeń, postawy świętych, którzy obecni byli w relikwiach. O każdym z nich – św. Wawrzyńcu, św. Jadwidze, św. Janie Pawle II, bł. ks. Popiełuszce, św. Wincentym Pallottim, św. Gabrielu Perdolente, św. o. Pio – wierni dowiedzieli się ciekawostek, poznali ich życiorys i „rady”, jak zostać świętym.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl