Noc Świętych -Po raz pierwszy w Nowym Mieście nad Pilicą

2 LISTOPADA 2017
Damian Pietrzak

Po raz pierwszy Noc Świętych odbyła się w Nowym Mieście nad Pilicą. Z tej okazji do parafii Opieki Matki Bożej Bolesnej „przybyło” 19 świętych i błogosławionych. Spotkanie zgromadziło wielu wiernych chcących przebywać wśród tych, którzy upodobnili się do Chrystusa.

Noc Świętych w diecezji łowickiej staje się coraz bardziej popularna. Młodzież, która spotkała się z taką formuła podczas przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016, chce by to wydarzenie zaistniało w ich rodzinnych parafiach. W tym roku, po raz pierwszy młodzi z Nowego Miasta nad Pilicą postanowili ugościć świętych i błogosławionych u siebie.

Spotkanie rozpoczęli od Ewangelii – „Kazania na górze”, by na nowo odkrywać do czego są powołani i przypomnieć sobie, kto może stać się błogosławionym. Następnie w procesji zostały wniesione relikwiarze. Wszyscy, którzy przybyli na spotkanie ze świętymi mogli dowiedzieć się skąd pochodzili, jak żyli, jakimi cechami wyróżniali się „goście” a także jak wyglądali, dzięki młodzieży oazowej, która zadbała o przedstawienie charakterystyki świętych.  Każdy relikwiarz postawiony ostał na ołtarzu, a znakiem powitania, była wyśpiewana przez scholę „Hosanna na wysokości”.  Do Nowego Miasta przybyli święci głównie z zakonów franciszkańskich, tak licznie obecnych w Nowym Mieście. Obecni byli:

św. Faustyna Kowalska, św. Jan Paweł II, bł. ks. Michał Sopoćko, św. o. Pio, św. Franciszek z Asyżu, św. Klara, św. Antoni Padewski , św. apb Zygmunt Szczęsny Feliński, św. Albert Chmielowski, św. Angela Merici, św. Feliks z Kantalicjo, św. Weronika Giuliani, św. Kryspin z Viterbo, św. Bernard z Corleone, bł. Bernard z Offidy, św. Józef z Laonessy, bł. Leopold z Pietrelciny, bł. Maria Angela Truszkowska oraz patron diecezji łowickiej bł. o. Honorat Koźmiński – związany z Nowym Miastem nad Pilicą.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.