Nie tylko głosić, ale żyć Bożym słowem

17 SIERPNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

W parafii św. Wawrzyńca w Kutnie Sumie odpustowej przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Oprawę muzyczną Mszy św. przygotowali uczestnicy XII Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych. Młodzi artyści ćwiczyli pod kierunkiem prof. Anny Jeremus-Lewandowskiej. Po nabożeństwie wierni uczestniczyli w koncercie.

Witając biskupa, duchownych z dekanatu oraz wiernych proboszcz parafii ks. Jerzy Swędrowski wspominał nie tylko św. Wawrzyńca, który zginął śmiercią męczeńską, ale także ks. Michała  Woźniaka i ks. Michała Oziębłowskiego. Pierwszy z kapłanów był proboszczem parafii św. Wawrzyńca, drugi – wikariuszem. Swoją posługę rozpoczęli przed II wojną światową. Podczas okupacji Niemcy wywieźli obu kapłanów do obozu w Dachau, gdzie zostali zamęczeni.

Na zakończenie nabożeństwa odbyła się procesja eucharystyczna wokół świątyni. Mszę św., jak i koncert uświetniało aż trzech organistów – Stanisław Nowogórski, Jarosław Domagała i Maria Rudawska-Petlak.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.