Nawiedzenie w Woźniakowie

29 LISTOPADA 2018
E. K.

Od soboty 24 listopada w salezjańskiej wspólnocie zakonnej pw. św. Michała Archanioła w Woźniakowie trwa nawiedzenie wyjątkowego obrazu. Wydarzenie jest związane z jubileuszem 100-lecia Inspektorii św. Stanisława Kostki oraz przybyciem duchowych synów św. Jana Bosko do Różanegostoku w 1919 r., gdzie od wieków czczono wizerunek Boskiej Matki.

W programie nawiedzenia jest nie tylko codzienna modlitwa woźniakowskich współbraci – jutrznia z medytacją, różaniec, wieczorne nieszpory, środowa adoracja w intencji powołań czy miesięczny dzień skupienia (odbędzie się w sobotę 1 grudnia). W nawiedzeniu uczestniczą bowiem także różne grupy: Salezjanie Współpracownicy, wspólnota modlitewna Królowej Pokoju, Odnowa w Duchu Świętym „Zjednoczeni w Duchu”, animatorzy oratorium, którzy także modlili się w kaplicy zakonnej, gdzie obraz nawiedzenia się znajduje. Także parafianie  ze wspólnoty wiary w Woźniakowie mogli pomodlić się w niedzielę przed tryptykiem wystawionym w kościele. Nawiedzenie zakończy się w Woźniakowie w sobotę 1 grudnia, skąd obraz zostanie przewieziony do Lutomierska.

Obraz nawiedzenia, jak wspomniano, ma formę tryptyku. W centralnej jego części znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Różanostockiej, w lewym skrzydle wizerunek św. Jana Bosko a w prawym św. Stanisława Kostki. Całość namalował w 2017 r. Marek Karp a poświęcił w tym samym roku przełożony salezjańskiej Inspektorii Warszawskiej ks. dr Andrzej Wujek. Cała peregrynacja, która rozpoczęła się w listopadzie 2018 r. zakończy się w maju przyszłego roku.