Na urodzinach u Miriam

9 WRZEśNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

We wtorek 8 września w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Waliszewie odbył się odpust parafialny połączony z dożynkami.

Uroczystej sumie przewodniczył i homilię wygłosił ks. Grzegorz Gołąb. W liturgii z celebransem a także z proboszczem waliszewskiej parafii ks. Andrzejem Wacławikiem modlili się także kapłani: ks. Stanisław Banach, dziekan głowieński, ks. Stanisław Dusiło, ks. Ludwik Wnukowicz, ks. Krzysztof Przybysz i ks. Adrian Czerwiński, który po Mszy św. poprowadził procesję z Najświętszym Sakramentem.

Zgodnie z tradycją do świątyni przyniesiono wieńce dożynkowe i ziarno do zasiewu.

Po Mszy św. wierni odmówili Litanię Loretańską po której wokół kościoła przeszła procesja  z Najświętszym Sakramentem.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.