Na chwałę Ojca, Syna i Ducha Świętego

27 MAJA 2024
Krzysztof Zwoliński

W uroczystość Trójcy Przenajświętszej w parafii Świętej Trójcy w Cielądzu hucznie świętowano odpust parafialny. Nie zapomniano także o Dniu Matki. Podwójne uroczystości zwieńczył odpust parafialny z madagaskarskimi akcentami. Świętowanie nie zakończyło się w niedzielę. W poniedziałek podczas Eucharystii ojcowie duchacze posługujący w parafii świętowali 320 lat istnienia zgromadzenia.

Uroczystej sumie 26 maja przewodniczył i homilię wygłosił o. Ryszard Bożek z diecezji tarnowskiej. Przy stole eucharystycznym stanęli także prowincjał o. Marcin Dusiński CSSp ojcowie posługujący w parafii na czele z proboszczem o. Józefem Zwolińskim, a także dwóch kapłanów misjonarzy z Madagaskaru ojciec Odilon i o. Amiraly. W liturgii uczestniczyli także samorządowcy różnych szczebli, oraz reprezentanci służb mundurowych, służby zdrowia. Nie zabrakło lektorów, ministrantów i rzeszy parafian.

Ostatnim punktem programu był piknik parafialny. Na parafian czekały zupy, potrawy z grilla, ciasta, napoje, owoce i posiłek przygotowany przez kapłanów z Madagaskaru.

 

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”