Modlitwy (za)małżonków

18 LIPCA 2022
Krzysztof Zwoliński

Od 12 lat cyklicznie w parafii Matki Bożej Nieustannej Pomocy w Sochaczewie odprawiane są Msze św. w intencji małżeństw z modlitwą o uzdrowienie relacji małżeńskich.

W prowadzenie modlitw, konferencji, uwielbienia od początku zaangażowana jest Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Emmanuel”. Dla wszystkich ważnym momentem jest odnowienie przysięgi małżeńskiej, ale także wzajemna modlitwa za siebie i przyjęcie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, którego kapłan udziela każdej parze.

W modlitwach od lat uczestniczy kilkadziesiąt małżeństw z parafii i okolicy. W tym roku lipcowej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Bartłomiej Jaska, neoprezbiter. Kałan podkreślał, że Pan Bóg posyła ludzi różnymi drogami, które wiodą do nieba.

Kolejna Msza św. zostanie odprawiona w 2. niedzielę września.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl