Moc modlitwy różańcowej

24 MAJA 2023
Krzysztof Zwoliński

W parafii pw. św. Rocha w Boczkach Chełmońskich gościła Magdalena Buczek, założycielka podwórkowych kół różańcowych.

Magdalena ma obecnie 35 lat i nie chodzi, ze względu na wrodzoną łamliwość kości. Do parafii przybyła razem z mamą Pelagią. Jej świadectwa wysłuchali nie tylko parafianie, ale także rodziny, które specjalnie przyjechały na spotkanie z panią Magdaleną także spoza diecezji łowickiej.

Podwórkowe kółka różańcowe powstały w 1997 roku – pierwsze, założone wówczas przez 9-letnią Magdę, liczyło tylko 4 osoby. Do dziewczynki w wakacje przychodziły dzieci z sąsiedztwa, by się wspólnie bawić. Pewnego dnia przyszły z pomysłem założenia podwórkowego gangu. Magda zaproponowała, by zamiast gangu założyć podwórkowe kółko, w którym będą się modlić.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl