Młodzież z oratorium na „Pikniku z historią”

28 MAJA 2018
E. K.

W pogodne sobotnie popołudnie 26 maja kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży z Woźniakowa udała się do Głogowca na kolejny „Piknik z historią”.  Uczestnicy – osoby w wieku od 14 do 19 lat  wraz z wychowawcami – mieli okazję zobaczyć zabytkowy kościół-sanktuarium maryjne, po którym oprowadzał ks. kustosz Piotr Kalisiak. Młodzież po wspólnej eucharystii przed cudownym obrazem mogła także podziwiać oryginalną drogę krzyżową oraz ciekawe otoczenie świątyni. Wśród przygotowanych atrakcji wyjazdu był także wspólny poczęstunek oraz zabawy w plenerze przygotowane i prowadzone przez animatorów oratorium.

„Piknik z historią” został zrealizowany przez Oratorium im. Bł. Michała Rua działające przy salezjańskiej parafii w Woźniakowie. Inicjatywa ta jest owocem współpracy tego stowarzyszenia działającego już prawie dwadzieścia lat ze Starostwem Powiatu Kutnowskiego, które dofinansowało wyjazd młodzieży.