Młodzież w oratorium uczy się z historii

24 WRZEśNIA 2018
E. K.

W sobotnie popołudnie 22 września w salezjańskim oratorium w Woźniakowie odbyło się kolejne spotkanie pod nazwą „Uczymy się z historii”. Wydarzenie prowadził kierownik  oratorium – ks. Piotr a uczestniczyło w nim prawie czterdzieści osób – uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z Kutna oraz okolic miasta.

W pierwszej części spotkania zebrani mogli poznać bohaterów polskiego Armii Krajowej, którzy po drugiej wojnie światowej – jako żołnierze wyklęci – byli szykanowani przez Polskę Ludową i niejednokrotnie oddali życie za ojczyznę. W drugiej części wydarzenia nie zabrakło pracy w grupach, poczęstunku oraz integracji w formie zabaw.

Inicjatywa spotkań o charakterze edukacyjnym pn. „Uczymy się z historii” wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadanie to jest częścią projektu pn. „Patrioci jutra – edukacja i pamięć” realizowanego przez  salezjańskie Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej.