Młodzież salezjańska na „Pikniku z historią”

18 CZERWCA 2018
E. K.

W sobotnie przedpołudnie 16 czerwca grupa młodzieży z Woźniakowa k. Kutna udała się do Krośniewic na „Piknik z historią”. Uczestnikami wyjazdu były osoby w wieku od 12 do 19 lat związane z salezjańskim Oratorium im. Bł. Michała Rua, które zorganizowało całe wydarzenie. Wśród atrakcji „Pikniku” było zwiedzanie Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego – słynnego kolekcjonera, pałacu rodziny Rembielińskich, kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz miejsca urodzenia gen. Władysława Andersa. Kilkugodzinny wyjazd zakończył się przy „Andersówce” plenerowymi zabawami prowadzonymi przez animatorów oratorium i poczęstunkiem.

To już trzeci z kolei „Piknik z historią” przygotowany we współpracy i przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatu Kutnowskiego oraz oratorium, które prowadzą salezjanie przy parafii w Woźniakowie. Realizacja inicjatywy adresowanej do dzieci oraz młodzieży jest przewidziana od kwietnia do grudnia tego roku i stawia sobie za cel poznawanie przez nich historii lokalnej społeczności, promocję postaw patriotycznych i upowszechnianie dziedzictwa kulturowego.