Miłość jest zawsze z nami

3 LIPCA 2020
Krzysztof Zwoliński

W ostatnią niedzielę czerwca w Miasteczku Krwi Chrystusa w Chrustach odbył się doroczny odpust ku czci Krwi Chrystusa. Wzięli w nim udział kapłani i wierni nie tylko z diecezji, ale także z różnych zakątków Polski.

Uroczystości odpustowe rozpoczęła Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył i homilię wygłosił bp Wojciech Osial. Nad polowym ołtarzem zamieszczono napis: „Eucharystia – sakrament Miłości”.

Bezpośrednio po Mszy św. nie odbyła się tradycyjna procesja do kapliczki Niepokalanego Serca Maryi. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwała przy ołtarzu celebry. Modlitwę Litanią do Krwi Chrystusa poprowadził bp Osial. Na zakończenie wierni przyjęli błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Ostatnim punktem programu było nabożeństwo Drogi Krwi Chrystusa, które poprowadziła s. Gertruda. Wędrując dróżkami, rozważano cierpienia Jezusa, które wziął na siebie z miłości do człowieka.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcia: Daniel Błędek