Miejsce poświęcone na wyłączność Bogu

30 LISTOPADA 2022
Krzysztof Zwoliński

Na ten dzień czekano wiele lat. W 70. rocznicę powstania parafii św. Barbary w Głownie-Osinach bp Andrzej F. Dziuba konsekrował tamtejszą świątynię.

Na uroczystość przybyli: ks. Stanisław Banach, dziekan głowieński, ks. Rafał Woronowski, sekretarz biskupi, a także proboszczowie i kapłani z sąsiednich parafii i dekanatów, księża pochodzący i pracujący niegdyś w parafii oraz duchowni zaprzyjaźnieni z tutejszą wspólnotą, wśród których był greckokatolicki ksiądz Vasyl Berkyta. Nie zabrakło włodarzy miasta Głowno i gminy Dmosin. W liturgii uczestniczyli też dyrektorzy placówek oświatowych oraz tłumy wiernych.

O oprawę artystyczną liturgii zadbał Chór Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej. Byli też przedstawiciele parafialnych grup i wspólnot. Nad przebiegiem uroczystości czuwał ks. Zbigniew Kielan, wikariusz. Przybyłych przywitał ks. Andrzej Kapaon, proboszcz parafii.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Dziuba.

Na zakończenie odśpiewano „Te Deum”, po którym w imieniu parafian przemawiała Teresa Pawliczak.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl