Medal dla rzeczyckiego proboszcza

3 LISTOPADA 2022
Krzysztof Zwoliński

W niedzielę 30 października po Mszy św. w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej ks. Henrykowi Linarcikowi został wręczony Medal 75-lecia Misji Jana Karskiego. Kapłan znalazł się w gronie osób, które otrzymały to zaszczytne wyróżnienie, obok m.in.: papieża Franciszka, prezydentów państw, sekretarza generalnego ONZ, kardynałów Stanisława Dziwisza i Kazimierza Nycza, abp. Grzegorza Rysia, bp. Tadeusza Pieronka, bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie.

Od momentu przybycia do rzeczyckiej parafii ks. Linarcik nie tylko dba o dom Boży, otoczenie wokół świątyni, ale także o pamięć o tych, którzy w tym miejscu się urodzili, pracowali, wzrastali i służyli.

Troska o pamięć o tym ostatnim stała się dla Towarzystwa Jana Karskiego przyczynkiem przyznania medalu. W ten sposób członkowie towarzystwa chcieli dostrzec i docenić rzeczyckiego proboszcza, który od niemal półwiecza jest strażnikiem pamięci T. Pudra, księdza, który przed laty posługiwał w rzeczyckiej parafii.

W Eucharystii, a także uroczystości wręczenia odznaczenia, obok członków Towarzystwa Jana Karskiego, członków jego rodziny, uczestniczyli także włodarze, reprezentanci Fundacji „Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza”, harcerze, chór parafialny i rzesza parafian, a wśród nich osoby, którym ks. Puder udzielał sakramentów świętych.

Wierni, gratulując kapłanowi wyróżnienia, życzyli długich lat życia, sił do dalszej posługi. Nie szczędzili też słów uznania.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl