Marsz dla Życia i Rodziny w Kutnie

11 CZERWCA 2018
Janusz Szwarocki

Po raz piąty ulicami Kutna przeszedł Marsz Życia i Rodziny. Rozpoczął się Mszą św. w kościele św. Wawrzyńca.

Kutnowska manifestacja pro life odbyła się w niedzielę 10 czerwca. „Babcia, dziadek, mama, tata, siostry, bracia, pełna chata” – proboszcz parafii św. Wawrzyńca ks. Jerzy Swędrowski zacytował w kazaniu piosenkę śpiewaną przez dziecięcą scholę. – Na dzisiejszą liturgie czytania nie były wybierane, a jakie znaczące słowa padły w dzisiejszej Ewangelii: „Ko pełni wolę Bożą, ten jest mi bratem, siostrą i matką” – mówił ks. Swędrowski do wiernych.

Po Mszy św. wielopokoleniowy korowód przemaszerował ulicami Królewską i 29 Listopada. Marsz w tym roku miał wyjątkową eskortę. Poza policjantami prowadziły go kluby motocyklowe z Konina i Kłodawy.

W tym roku po marszu na rodziny czekało mnóstwo atrakcji, ponieważ fundusze na organizacje przedsięwzięcia udało się zdobyć w głosowaniu w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim na rok 2018. Głównym organizatorem marszu jak i festynu „Rodzina na piątkę” było kutnowskie Stowarzyszenie „Rodzina w Centrum”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Łowicz gość pl