Maków. Zawierzeni Matce Bożej Łaskawej

5 GRUDNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Adwent w parafii św. Wojciecha rozpoczął się w niezwykły sposób. Bp Andrzej F. Dziuba po raz kolejny zawierzył Maryi makowską parafię. Zrobił to przed obrazem Matki Bożej Łaskawej, od lat znajdującym się w bocznym ołtarzu. Wcześniej poświęcił cudowny wizerunek, który powrócił do parafii po renowacji.

Historia zatoczyła koło. 20 grudnia 1974 r. parafię św. Wojciecha w Makowie odwiedził prymas kard. Stefan Wyszyński. Hierarcha na zakończenie rekolekcji adwentowych, modląc się podczas Apelu Jasnogórskiego, wygłosił naukę, a potem przed obrazem Matki Bożej Łaskawej dokonał aktu zawierzenia parafii Jej opiece. 48 lat później prymas ponownie przybył do wspólnoty w swoich relikwiach. I tym razem nie obyło się bez aktu zawierzenia. Parafian pod opiekę Maryi oddał bp Andrzej F Dziuba.

Na uroczystą sumę przybyli strażacy i uczniowie ze swoimi sztandarami, władze gminy, przedstawiciele grup, stowarzyszeń i tłum wiernych. Wchodzących do świątyni witał wizerunek wielkiego prymasa.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Dziuba.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl