Mąkolice. Modlili się o pokój i nawrócenie Rosji

16 MARCA 2022
Krzysztof Zwoliński

W odpowiedzi na apel proboszcza sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Krysowicach w archidiecezji lwowskiej, który prosił sanktuaria fatimskie na całym świecie, by podjęły modlitwę o nawrócenie Rosji, uczyniono to w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Mąkolicach.

W fatimskim sanktuarium w Mąkolicach, znajdującym się na terenie diecezji łowickiej, po każdej Mszy św. wierni odmawiali jedną tajemnice Różańca o nawrócenie Rosji. Po modlitwie śpiewano także suplikacje o pokój na Ukrainie. Wieczorem po Gorzkich Żalach Różaniec odmówili: młodzież przygotowująca się do bierzmowania, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz szkolne koło Caritas. Uczniów przygotowała Maria Jastrzębowska, katechetka.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Archiwum parafii w Mąkolicach

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl