Maciej Miecznikowski w Rawie Mazowieckiej

27 LISTOPADA 2019
Krzysztof Zwoliński

Radość, wdzięczność i nadzieja – w tym nastroju wierni z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i mieszkańcy Rawy Mazowieckiej wysłuchali koncertu Macieja Miecznikowskiego, który „wyśpiewał 100 lat niepodległości”.

Muzyk, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista, szerszej publiczności znany jako lider zespołu Leszcze, zawitał do Rawy Mazowieckiej, by podczas koncertu przygotowanego z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości zaśpiewać znane i lubiane pieśni patriotyczne, żołnierskie i religijne, które zagrzewały do walki, dodawały otuchy, a dziś przywołują wspomnienia.

Nastrojowy koncert oparty był właśnie na wspomnieniach artysty. O dziadkach, rodzinnych stronach, zwyczajach Kaszubów, anegdotach i doświadczeniach. Dając krótki i humorystyczny wykład o wartości i potrzebie śpiewania, a także o jego zdrowotnych walorach, M. Miecznikowski zachęcił licznie zgromadzoną publiczność do wspólnego wykonywania utworów w niecodziennych i różnorodnych aranżacjach. Osobiście zadbał o nie sam muzyk, urozmaicając śpiewane pieśni o grę na pianinie, gitarze czy akordeonie.

 

 

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.