Łowicz. Przekazanie relikwii św. Wiktorii

28 LUTEGO 2022
Krzysztof Zwoliński

Grupa wiernych z parafii św. Huberta z Zalesia wraz ze swoim proboszczem wzięła udział w specjalnym nabożeństwie w katedrze łowickiej, podczas którego ordynariusz przekazał tamtejszym wiernym relikwie św. Wiktorii, dziewicy i męczennicy III wieku, patronki Łowicza i diecezji.

Modlitwom w kaplicy św. Wiktorii przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Obok pasterza diecezji w modlitwie uczestniczyli także ks. Andrzej Sylwanowicz, kapelan biskupi, a także ks. Robert Kwatek, proboszcz parafii katedralnej w Łowiczu.

Relikwie do parafii uroczyście wprowadzi podczas rekolekcji wielkopostnych ks. Robert Kwatek. Święta Wiktoria nie będzie jedyną świętą czczoną w Zalesiu. W parafii są już m.in.: św. Perpetua i św. Felicyta, św. Florian i św. Jan Paweł II.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl