Łęczyca. Pamiętano o uczestnikach Bitwy nad Bzurą

13 WRZEśNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

W 82. rocznicę Bitwy nad Bzurą w wielu parafiach pamiętano o poległych, którzy oddali życie w 1939 roku. Uroczystą Mszę św. sprawowano m. in. w parafii św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy.

Mszy św. koncelebrowanej, podczas, której pamiętano o bohaterskich żołnierzach biorących udział w Bitwie nad Bzurą przewodniczył ojciec Fabian Wikiera, bernardyn. Mszę św. koncelebrowali także o. Wiesław Łyko, oblat z Grotnik, ks. Stanisław Lech i ks. Józef Petrynowski, który wygłosił homilię. W modlitwie uczestniczyli: przedstawiciele władz miejskich, gminnych i powiatowych, druhowie strażacy, przedstawiciele policji a także wojska z Leźnicy Wielkiej, poczty sztandarowe szkół i rzesza wiernych.

Uroczystą Homilię wygłosił ks. Józef Petrynowski. – W polskiej tradycji obchody patriotyczne łączy się zwykle z religijnymi. Także polegli na tych ziemiach żołnierze, łączyli miłość do ojczyzny z miłością do Boga – mówił na wstępie homilii ks. Petrynowski.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcia: Justyna Rajska

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl