Lany poniedziałek w Lutkówce

20 KWIETNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Świątecznej tradycji stało się zadość. Po sumie w parafii Świętej Trójcy w Lutkówce nielicznym udało się wyjść suchym ze świątyni. Po latach pandemicznej przerwy lany poniedziałek powrócił w znanej i lubianej przez wiernych formie, a to za sprawą OSP Zbiroża i inicjatywy proboszcza.

Tradycja ludowa mówi, że każdy, kto został obficie oblany w lany poniedziałek, przez cały rok będzie mieć szczęście i powodzenie. Mieszkańcom Lutówki i okolicznych miejscowości, którzy przyjeżdżają, by wziąć udział w zabawie, powodzenia na pewno nie zabraknie.

Ksiądz proboszcz, wzorem lat ubiegłych, był nie tylko obficie oblany wodą, ale również osobiście zadbał, by jego parafianie i goście z okolicznych miejscowości „poczuli” tradycję na sobie. Pomogli mu w tym, jak co roku, strażacy z OSP Zbiroża.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl