Koronka Bożego Miłosierdzia-diecezja Łowicka

12 PAźDZIERNIKA 2017
W najbliższy czwartek na ulicach miast naszej diecezji odmawiana będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Doroczne wydarzenie skupia tysiące ludzi na całym świecie. Odbywa się zawsze 28 września w rocznice beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny. Zapoczątkowane zostało w 2008 r. przez grupę modlitewną „Iskra Bożego Miłosierdzia” działającą przy kościele oo. jezuitów w Łodzi.
W tym roku do akcji modlitewnej „Koronka na ulicach miast świata” przystąpią wierni z USA, Australii, Kazachstanu, Malawi, a także krajów europejskich, najwięcej z Polski. Wśród miast, gdzie o 15.00 na ulicach rozbrzmiewać będą słowa modlitwy, które podyktował św. Faustynie sam Pan Jezus będą m.in. Skierniewice, Kutno, Łowicz, Rawa Mazowiecka, Sochaczew i Żyrardów.
W Rawie Mazowieckiej do wyboru będą miejsca: przy pomniku Jana Pawła II, przy sądzie, przy rondzie na ul. Krakowskiej, u zbiegu ul. Tomaszowskiej z ul. Solidarności i przed Szkołą Podstawową nr 1 – przy figurze śp. ks. prałata M. Iwanickiego. W Łowiczu przy skrzyżowaniu obok kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza oraz przy pomniku na skwerze Solidarności.
Modlitwa Koronką w Sochaczewie odbędzie się na ul. Żeromskiego przy postoju taxi. W Kutnie modlitwa przebiegać będzie przed bramą kościoła św. Wawrzyńca od strony ul. Królewskiej.
W Żyrardowie przy skrzyżowaniach ulic: Pałaca i Girarda, Nietrzebki i Skrowaczewskiego, Girarda i Jedności Robotniczej, 1 Maja i Skrowaczewskiego, a także przy kapliczce na rogu ul. Witosa i drogi na Nowe Kozłowice oraz przy kościele salezjanów.