Konsekracja kościoła w Baranowie

30 LISTOPADA 2020
Krzysztof Zwoliński

Kilka dni przed 100-leciem kościoła w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie bp Andrzej F. Dziuba konsekrował świątynię. Całkowicie oddana Bogu przez kolejne wieki będzie służyć wiernym, którzy w niej upraszają potrzebne łaski, przyjmują sakramenty i wychwalają Stwórcę.

W tym roku, dokładnie 8 grudnia, mija 100 lat, odkąd kard. Aleksander Kakowski poświęcił budowlę i oddał ją do użytku. Z tej okazji proboszcz parafii ks. Roman Wawrzyniak postanowił, by kościół został całkowicie oddany Bogu poprzez konsekrację. – Lata wojny, później trudnych czasów w historii Polski odwlekały ten gest. 100-lecie świątyni wydaje się dobrą okazją, by konsekrować kościół i całkowicie oddać go w opiekę, władanie Panu Bogu – mówi proboszcz.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.