Koncert ostatnim akordem

1 WRZEśNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

W niedzielę 28 sierpnia Fundacja „Maria Magdalena” z Kutna wraz z parafią pw. Jana Chrzciciela zorganizowała finał miesiąca trzeźwości.

Fundacja „Maria Magdalena” powstała z misją mówienia, uświadamiania, pokazywania wartości zdrowia psychicznego oraz pomocy, szczególnie osobom w trudniejszej sytuacji życiowej. Organizacja opłaca podopiecznym terapie, a przede wszystkim pokazuje, jak żyć, by nie potrzebować używek do urozmaicenia życia. Przez cały sierpień wypełniała mieszkańcom Kutna czas, organizując potańcówki, koncerty, a przy okazji zbierała pieniądze na swoją działalność. 28 sierpnia, na zakończenie miesiąca trzeźwości, odbył się koncert zespołu niemaGOtu.

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia w kościele pw. Jana Chrzciciela w Kutnie, koncelebrowana przez proboszcza ks. Mirosława Romanowskiego i przewodnika ŁPPM ks. Tomasza Stępniaka.

Po Mszy św. na scenie obok kościoła rozpoczął się koncert. Jako support na scenie pojawiał się zespół owoc uKorzenia, a następnie gwiazda wieczoru. Jak zawsze, koncert był podzielony na dwie części. Pierwsza były to pieśni modlitewne przeplatane krótkimi świadectwami zespołu, w czasie drugiej publiczność ruszyła do tańca.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl