Koncert Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego w Mszczonowie

12 STYCZNIA 2018
Damian Pietrzak

W parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie uczestnicy zajęć umuzykalniających, odbywających się w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów, śpiewali kolędy. Dwie wykonał także aktor Sylwester Maciejewski.

Koncert rozpoczęli prowadzący go już tradycyjnie przedstawiciele Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego – Barbara Gryglewska i Piotr Dymecki. Po nich przy kościelnej mównicy pojawił się S. Maciejewski. Pochodzący z Mszczonowa artysta opowiedział o świętach Bożego Narodzenia, które pamięta ze swojego dzieciństwa. Opowiadane anegdoty i historie były związane z miejscem jego narodzin.

Gość nie krył sentymentu związanego z miastem, w którym jako dziecko uczył się i wychowywał. Aktor zaśpiewał także dla publiczności dwie kolędy. Pierwszą z nich wykonywał niegdyś podczas egzaminu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Druga pochodziła z filmu „Miś”, a autorem jej tekstu był Stanisław Tym.
Przed wiernymi wystąpili także uczniowie bezpłatnych zajęć umuzykalniających, które GCI prowadzi w izbie. Uczniowie wysłuchali najbardziej znanych kolęd, takich, jak „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem” czy „Jezus malusieńki”, ale też tradycyjnej, świątecznej melodii walijskiej. Muzyków przygotowali instruktorzy zajęć: Ludmiła Drobot-Kierzkowska, Dagmara Bednarek, Tomasz Ziułek, Marcin Fibich, Dariusz Kołtuniak i Daniel Strojczyk.
Największe wrażenie na publiczności zrobiły wykonania najmłodszych artystów, którzy pokonali tremę i zaprezentowali przed widownią swoje umiejętności gry i śpiewu. Dla większości z nich był to pierwszy tego typu występ. Na zakończenie uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy, a następnie wraz ze swoimi nauczycielami i gościem specjalnym ustawili się do pamiątkowej fotografii.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.