Kolędowanie w Radziwiłłowie

7 STYCZNIA 2019
Janusz Szwarocki

W parafii św. Antoniego z Padwy w Radziwiłłowie Mazowieckim odbył się koncert z udziałem m.in. Teresy Lipowskiej czy Krystyny Czubównej. Mieszkańcy z radością i utęsknieniem czekali na to wydarzenie.

Od 7 lat niewielka świątynia w Radziwiłłowie gości znane z seriali i programów telewizyjnych gwiazdy, które chcą kolędować razem z mieszkańcami. 6 stycznia wystąpili:  Teresa Lipowska, Krystyna Czubówna, Danuta Stankiewicz, Halina Rowicka, Anna Bystroń – Jajkiewicz, Małgorzata Szarek, Martyna Młynarska – Modlińska, Krzysztof Kalczyński, Maciej Jachowski, Karol Kukowka, Grzegorz Urban.

Nad całością czuwała autorka wieczoru Noemi Joanna Zasada, która na tę okoliczność przygotowała wiersze o tematyce świątecznej. Koncert „Kolędowe zamyślenie” przyciągnął gros wiernych. – Dla nas to dopełnienie świąt. Mimo, że od Bożego Narodzenia minęło już trochę czasu i karnawał zdaje się przyćmiewać święta to dla nas Objawienie Pańskie jest kolejnym świętem, które celebrujemy. Cieszę się, że możemy to zrobić właśnie w taki sposób. Bardzo podobały mi się aranżacje kolęd w wykonaniu Małgosi Szarek i Anny Bystroń. Energetyczne, radosne takie jak święta – mówiła Bożena Orłowska.

Artyści zaprezentowali kolędy w niebanalnych aranżacjach. Nie zabrakło duetów, popisów wokalnych, ale przede wszystkim gościła rodzinna atmosfera.

Podczas koncertu podziękowania i życzenia od ministerstwa kultury z okazji jubileuszu urodzin a także 40- lecia pracy artystycznej otrzymała Danuta Stankiewicz. Gratulacje i życzenia złożył także proboszcz parafii, a mieszkańcy nagrodzili panią Danutę gromkimi brawami.

Ks. M. Młynarczyk MIC zaprosił zarówno artystów i mieszkańców na przyszłoroczny koncert.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Lowicz.gosc.pl