„Jutrzenka” w Boczkach Chełmonskich

25 CZERWCA 2018
Janusz Szwarocki

Parafia w Boczkach Chełmońskich gościła Chór „Jutrzenka” z Nakła Śląskiego. Chórzyści swoim śpiewem uświetnili Mszę św. i nabożeństwo czerwcowe.

Zaprosił ich ks. Mariusz Szmajdziński, proboszcz parafii św. Rocha w Boczkach Chełmońskich. Znajomość z chórzystami nawiązał podczas pielgrzymki do Ziemi Świętej, gdy wspólnie zwiedzali miejsca związane z narodzinami i życiem Jezusa Chrystusa.

Termin wizyty był nieprzypadkowy. Chórzyści należą do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nakle Śląskim. Księdzu Szmajdzińskiemu zależało na tym, żeby w kościele w Boczkach wystąpili w czerwcu, a więc miesiącu szczególnie poświęconemu czci Serca Pana Jezusa. Przyjechali razem z ks. Eugeniuszem Billem, proboszczem parafii w Nakle, który razem z ks. Szmajdzińskim sprawował 24 czerwca Mszę św.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Lowicz gosc pl