Jubileusz Katolickiej SP w Wierzbiu

23 CZERWCA 2022
Krzysztof Zwoliński

Uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą św., której przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej F. Dziuba. Razem z pasterzem diecezji przy stole eucharystycznym stanął ks. Jerzy Swędrowski, dziekan kutnowski. Na progu liturgii biskup poświęcił obraz błogosławionych kapłanów.

Niezwykła to szkoła, w której nauczanie jest spójne z wychowaniem, w której uczniowie garną się nie tylko do wiedzy, ale także do pogłębiania wiary, a dyrektor placówki razem z uczniami podczas uroczystości śpiewa popularną pieśń „Postanowiłem pójść za Jezusem”. Taką szkołą jest Katolicka Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Wierzbiu, której patronuje gen. Władysław Anders, syn ziemi kutnowskiej. W środę 15 czerwca podczas obchodów 20-lecia miało miejsce nadanie szkole patronów: Błogosławionych Męczenników Kutnowskich Michała Woźniaka i Michała Oziębłowskiego.

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza św. w szkolnych murach. Po Eucharystii i odśpiewaniu hymnu narodowego goście zostali zapoznani z historią szkoły, którą przybliżyła dyrektor Iwona Lewińska.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl