Jak się uczyć, to z historii w Woźniakowie

10 PAźDZIERNIKA 2018
E. K.

Oratorium im. Bł. Michała Rua, działające przy parafii pw. Św. Michała Archanioła w Woźniakowie, zorganizowało w niedzielę 7 października spotkanie pod nazwą „Uczymy się z historii”. To już szóste tego typu wydarzenie u salezjanów.

W ramach spotkania o charakterze edukacyjnym, prawie trzydziestoosobowa grupa w wieku od 13 do 15 lat poznawała wartość historii, która dla osób młodych może być przewodniczką i nauczycielką życia. Dzięki temu wydarzeniu nastolatki mogły się lepiej poznać, zintegrować oraz spędzić ciekawie czas. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez kierownika oratorium ks. Piotra Szlufika, który animował całe spotkanie i pełnił posługę wychowawczą.

Spotkania „Uczymy się z historii” są częścią projektu, jaki realizuje w tym roku Oratorium z Woźniakowa we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej pn. „Patrioci jutra – edukacja i pamięć”. Za finansowe wsparcie tego zadania wyrażamy serdeczne podziękowania.