IX Konkurs Kolęd i Pastorałek w Żychlinie

31 STYCZNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

W tradycji Kościoła okres Bożego Narodzenia trwa do 2 lutego, dlatego jeszcze 30 stycznia odbył się koncert laureatów IX Konkursu Kolęd i Pastorałek organizowany przez parafię pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie oraz Urząd Gminy w Żychlinie.

W sobotę zgłoszonych kandydatów przesłuchiwało jury w składzie: Dawid Wójcik, Edyta Ledzion i Sylwia Walczak. W niedzielę zwycięscy i wyróżnieni prezentowali swoje umiejętności podczas koncertu w żychlińskim kościele. Do konkursu zgłosiło się około 40 wykonawców z różnych miast i miejscowości, między innymi ze Skierniewic, Grabowa, Żychlina, Poznania, Góry Św. Małgorzaty, Skokowa, Szczawina Kościelnego, Sławna czy Czernikowa. Młodym artystom kibicowały rodziny. Każdy wykonawca miał określoną godzinę, o której prezentował swoje umiejętności.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl