IV Festyn Parafialny w Skierniewicach

25 CZERWCA 2018
Janusz Szwarocki

W parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach odbył się w IV Festyn Parafialny. W tym roku połączony był ze strefą kibica.

Od 4 lat parafianie na czele z proboszczem ks. Rafałem Babickim organizują wspólną zabawę, podczas której nie tylko integrują się, ale także zbierają pieniądze na budowę swojej świątyni. Wszystko organizują sami. – Cały festyn zorganizowany jest przez księdza proboszcza i Radę Parafialną, a także parafian, którzy bez wahania włączają się w przygotowania – mówi jedna z organizatorek festynu. – Zaangażowanie naszego proboszcza w budowę świątyni, parafii udziela się i nam. Widząc jego zapał chce nam się włączać w przygotowania, budowę. Każdy na swój sposób dokłada małą cegiełkę – dodaje Monika Łazęcka.

Takich cegiełek w niedzielę 24 czerwca było dużo. Strefę gastronomiczną wypełniły potrawy z grilla, zupy, chleb ze smalcem, kawa, herbata, ciasta, wata cukrowa i popcorn. Wszystko parafianie przygotowali własnoręcznie. Nie zabrakło także słynnych „grzybków” pani Marianny Kowalskiej, która przez tydzień przygotowywała pierniki w kształcie prawdziwków. – Wszyscy na nie czekają więc i w tym roku zrobiłam 500 sztuk. W ten sposób mogę dołożyć się do budowy naszego kościoła – mówi pani Marianna.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Łowicz gość pl