Integracja z cennymi fantami

22 SIERPNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Parafia pw. św. Mikołaja Biskupa w Bąkowie Górnym zorganizowała 15 sierpnia XVIII Festyn Rodzinny. Wydarzenie, które tradycyjnie przyciągnęło nie tylko miejscowych odbywało się pod hasłem: „Biesiadujmy, bawmy się i… Chwalmy Pana!”.

Tego dnia parafia przeżywała odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystej sumie przewodniczył o. Zbigniew Matejek, misjonarz z Grotnik. O oprawę Mszy św. zadbała kapela Szymona Mońki. Na zakończenie uroczystej liturgii wierni z Najświętszym Sakramentem przeszli w precesji wokół kościoła.

Po liturgii zabawa zaczęła się na dobre. Choć trzeba powiedzieć, że już po porannej Mszy św. festyn się rozkręcał. Od rana trwała sprzedaż cegiełek św. Mikołaja. Ich nabycie uprawniało do wzięcia udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród. Rozeszły się bardzo szybko, choć przygotowano ich 2,5 tysiąca.

Wspólne biesiadowanie trwało aż do wieczora. Serwowano pyszną grochówkę, potrawy z grilla, ciasta i napoje. Były też Turniej Siatkówki Kobiet oraz Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn, parada motocykli i starych pojazdów należących do Retro Łowiczanki. Przy plebanii ulokowano wystawę zabytkowej motoryzacji, głównie ciągników i maszyn rolniczych.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl