Informacja o zbliżających się wydarzeniach

11 PAźDZIERNIKA 2022
Krzysztof Zwoliński

Męski różaniec w Rawie Maz.

Za tydzień w niedzielę (16 października) zapraszamy mężczyzn na Procesję różańcową za Polskę i w intencji pokoju. Modlitwa rozpocznie się w Rawie Maz. o 14:00 przed kapliczką MB Fatimskiej w Ogrodzie Dialogu przy Dużym kościele i uda się ulicami miasta do Miasteczka Krwi Chrystusa, aby tam zakończyć procesję Koronką do Bożego Miłosierdzia. Pierwszy raz taka procesja była w Rawie Mazowieckiej rok temu. Podobne akcje dla mężczyzn zorganizowane są w wielu miastach Polski i za granicą. Mężczyźni do dzieła – to od Was zależny przyszłość. Zaprasza rawskie Męskie KŻR i Rycerze Kolumba.

Fatimska procesja ostatni raz w tym roku

W czwartek 13 października w rawskiej parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP będzie drugie chociaż i ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono od mszy św. o 19:00, później będzie procesja z figurą MB Fatimskiej. Szczególnie pięknie w blaskach nocy wygląda procesja ludzi ze świecami po alejkach ostatnio wybudowanego Ogrodu Dialogu. Nabożeństwo to nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie w 1917 r., i prośby jaką wypowiedziała Maryja, aby świat modlił się  na różańcu o pokój.

Wieczorna modlitwa przy pomniku

Za tydzień w całej Polsce obchodzić będziemy Dzień Papieski oraz będziemy mogli wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundację wspierającą edukację dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących. Również w rawskich parafiach będą organizowane takie zbiórki. Szczególnie wieczorem parafie zapraszają na modlitewne czuwanie przy pomniku św. Jana Pawła II, który znajduje się na ostatnio pięknie zrewitalizowanym Placu Józefa Piłsudskiego.

Tekst i zdjęcia: ks. Bogumił Karp