Iłów. Koncert ku czci kard. Stefana Wyszyńskiego

7 CZERWCA 2021
Krzysztof Zwoliński

W 55. rocznicę wizyty Prymasa Tysiąclecia w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Iłowie, swoją inaugurację miał projekt „Bo siła naszej wiary wywodzi się z polskiej ziemi – ks. kardynał Stefan Wyszyński” koordynowany przez Roberta Grudnia. W projekcie udział biorą m.in. Jerzy Zelnik, Alicja Węgorzewska, Maciej Zakościelny a także soliści Opery Narodowej i Teatru Muzycznego w Łodzi.

W niedzielę 6 czerwca dla wiernych z parafii w Iłowie wystąpili: Robert Grudzień – koordynator projektu, organista; Małgorzata Banachowicz – mezzosopranistka i skrzypaczka; Jerzy Zelnik – recytator; a także przyjaciele R. Grudnia – Violetta Taran i Andrzej Pachnicki.

Podczas godzinnego koncertu licznie zgromadzeni wierni wysłuchali kilku utworów muzyki klasycznej i sakralnej. Wśród nich nie mogło zabraknąć pieśni ku czci Matki Bożej, której kard. Wyszyński powierzał swoje życie, i która każdego dnia czczona jest w iłowskiej świątyni.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.