Guzów. Konsekracja nowego kościoła

16 PAźDZIERNIKA 2023
Krzysztof Zwoliński

Fundacja im. Feliksa hr. Sobańskiego sfinansowała budowę kościoła parafialnego w Guzowie. Nowa świątynia jest wotum rodziny Sobańskich w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Świątynię konsekrował 8 października bp Andrzej F. Dziuba. Wydarzenie rozpoczęło się w przypałacowej kaplicy, skąd duchowieństwo, na czele z abp. Markiem Solczyńskim, nuncjuszem apostolskim w Turcji, Azerbejdżanie i Turkmenistanie, ordynariuszem łowickim, kapłanami, przedstawicielami rządu, samorządowcami, rodziną fundatorów, wiernymi przeszli do nowej świątyni. W procesji niesiono relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, patrona parafii w Guzowie. Po przekazaniu przez hr. M. Sobańskiego kluczy do świątyni biskupowi, otwarciu drzwi przez proboszcza parafii został wmurowany kamień węgielny, pochodzący z katedry łowickiej, poświęcony przez papieża Benedykta XVI.

Podczas uroczystej Mszy św., w czasie której homilię wygłosił nuncjusz, obrzędy namaszczenie ołtarza i ścian świątyni, okadzenia ołtarza, poświęcenia tabernakulum wypełnił biskup ordynariusz. O oprawę muzyczną liturgii zadbał zespół Jerycho.

 

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl