Grabów – rocznica nawiedzenia ikony jasnogórskiej

17 MAJA 2018
Janusz Szwarocki

W parafii św. Stanisława BM w Grabowie obchodzono pierwszą rocznicę nawiedzenia przez ikonę jasnogórską.

Parafia w Grabowie witała Matkę Bożą, która peregrynowała po diecezji łowickiej w jasnogórskim wizerunku rok temu 15 maja. Wizyta Czarnej Madonny trwała tylko dobę, ale pozostawiła owoce. Każdego 15. dnia miesiąca w kościele odbywają się Apele Jasnogórskie. Poprzedza je godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wierni mogą wtedy wyspowiadać się. Proboszcz ks. Jacek Marciniak organizuje także Noce Nikodema – wieczorne czuwanie kapłana w konfesjonale.

Ks. Marciniak wyszedł z inicjatywą, żeby co roku 15 maja uroczyście wspominać nawiedzenie. Ze swoimi rodzicami ufundował duży obraz Matki Bożej Częstochowskiej. To dar dla parafii, który ma przypominać, jak wielką łaską od Boga było tamto wydarzenie.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Grabów