Grabów. 4. rocznica nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej

17 MAJA 2021
Krzysztof Zwoliński

Dźwięk syreny strażackiej, bicie kościelnych dzwonów, droga do kościoła udekorowana proporczykami, wspólnoty parafialne niosące chorągwie, feretrony i Różaniec. 15 maja wierni z parafii św. Stanisława w Grabowie odtworzyli wydarzenia sprzed 4 lat, gdy do ich wspólnoty zawitała Matka Boża w jasnogórskim wizerunku.

To jedyna parafia w diecezji, która tak uroczyście obchodzi kolejne rocznice peregrynacji. – Od 2017 roku 15. dzień każdego miesiąca w naszej parafii jest dziękczynieniem za poprzednie i przygotowaniem do kolejnego nawiedzenia, które zdarzy się za kilkadziesiąt lat – mówi ks. Jacek Marciniak, proboszcz.

W bramie świątyni obraz powitali bp Wojciech Osial i ksiądz proboszcz. W uroczystej procesji dookoła kościoła szli wierni z różnych wspólnot, a także młodzież, która podczas Mszy św. przyjęła sakrament bierzmowania.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.