Głowno. #KielanoweWycieczki

23 STYCZNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

Grupa młodzieży i dzieci z parafii św. Jakuba w Głownie z przyjaciółmi z parafii w Piątku i opiekunami z Sochaczewa pierwszy tydzień ferii spędziła w Białce Tatrzańskiej.

Od kilku lat ks. Zbigniew Kielan, obecny wikariusz parafii św. Jakuba w Głownie, organizuje parafialne wyjazdy letnie i zimowe. Wypoczynek z kapłanem cieszy się dużym zainteresowaniem w każdej parafii, w której pełnił posługę. Dowodem na to, że wyjazdy zawsze są udane, jest fakt, że zostały nazwane „Kielanowymi Wycieczkami”. Na to hasło każdy miłośnik podróży i aktywnego wypoczynku reaguje z radością i niecierpliwością.

Pierwszy tydzień ferii grupa młodzieży z Głowna, Piątku wraz z opiekunami z Sochaczewa spędziła na „Kielanowej Wycieczce” w Białce Tatrzańskiej. – Każdy dzień rozpoczynaliśmy wspólną Mszą św., co było dla nas najważniejszym punktem dnia. Po śniadaniu wyruszaliśmy na stoki, gdzie uczestnicy kolonii jeździli na nartach i snowboardzie. Stałym punktem była obiadokolacja, a po niej różne zajęcia wieczorne: dyskoteka, łyżwy, wieczorne wyjście na stok, przedstawienie teatralne grupy z Białki Tatrzańskiej, termy czy też maraton filmowy. Tak naprawdę nie było czasu na nudę – mówią Justyna Kośka i Aleksandra Wójcicka, wychowawcy.

 

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcia: Justyna Kośka