Głowno. Imieniny patrona parafii

27 LIPCA 2020
Krzysztof Zwoliński

We wspomnienie św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa Męczennika w wielu parafiach modlono się za pielgrzymów i kierowców. W głowieńskiej parafii uroczystości odpustowe rozciągnięto na dwa dni.

W parafii św. Jakuba Apostoła w Głownie uroczystej Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Mateusz Cieplucha, proboszcz parafii św. Augustyna w Bratoszewicach. Eucharystię koncelebrowali ks. Stanisław Banach, głowieński dziekan i proboszcz parafii, a także ks. Józef Podkoński z Warszawy.

Podczas Eucharystii modlono się nie tylko za parafian, podróżnych i kierowców, ale także za ks. Franciszka Gwoździckiego, budowniczego świątyni w 50. rocznicę jego śmierci.

Po Mszy św. nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu, przed którym odmówiono Litanię do św. Jakuba, patrona parafii. Po modlitwie wokół świątyni przeszła procesja Eucharystyczna, której przewodniczył ks. Andrzej Wacławiak z parafii w Waliszewie.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.