Głowno. 25 lat w jednej parafii

14 LIPCA 2020
Krzysztof Zwoliński

W niedzielę 12 lipca w parafii pw. św. Barbary w Głownie-Osinach 25-lecie posługi duszpasterskiej obchodził ks. Andrzej Kapaon, wicedziekan dekanatu Głowno, proboszcz parafii.

Życzenia i słowa uznania wyrazili wierni i kapłani podczas uroczystej Mszy św. Liturgię uświetnił miejscowy chór parafialny. Na progu Eucharystii sylwetkę ks. proboszcza przypomniał ks. Stanisław Banach, dziekan głowieński.

Wiele ciepłych słów pod adresem ks. Andrzeja wypowiedział także w czasie kazania wikariusz parafii ks. Zbigniew Kielan, który w intencji swojego proboszcza odprawiał Eucharystię. Kaznodzieja podkreślał kapłańską troskę o wiernych i parafię, a także niezwykłą skromność i ogromne rozmodlenie ks. proboszcza.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcie: ks. Zbigniew Kielan